Nyhet! Vi har lansert ny nettside. Del gjerne feedback enten på epost eller på Jodel.
Annonsere?

Etter en halvtime med mingling og god tid til å både finne noe godt å ha i glasset, drikke det opp og deretter fylle det på igjen, begynte showet. Vi ble med én gang møtt med høy energi, og fra første stund er det tydelig at både koret og publikum er klare for en kveld med latter, kantatekunst og internhumor.
Et av høydepunktene var sketsjen om en stakkars intern som måtte forklare sjef i Pirato Securities, Kaptein Sabeltann, om formue- og exit-skatt. Den traff godt - kanskje fordi mange i salen selv hadde vært som den internen i sommer: alltid ledig, underbetalt og kanskje også med en grusom sjef.
Videre i showet ble vi utsatt for massivt mye reklame. Alt fra dressmann, som viste at en dress for 799 er bedre enn faktisk å få jobben, til Sophie Elise som dukket opp og promoterte alt fra tanks til dildoer og kremer.
Høydepunktet i reklameparodiene må likevel være A&C sitt splitter nye produkt “Heng” - en revolusjonerende løsning for alle morgendagens problemer.
Et annet sterkt nummer er en akustisk fremføring av “Mann for sin hatt” av Svæveru’-pensjonist Jo Nesbø, skrevet for mannskoret. Vakre saker.
Undertegnede setter også pris på flere kjekke Svæverister i drag. Plusspoeng.

Til slutt avsluttes revyen med en hyllest til kvinnen. Nesten rørende vakkert og akkurat passe ironisk til at gutta i salen også kunne klappe takfast uten å føle seg truet.
Svæveru’ skal også ha for sitt miljøengasjement. Hele showet var gjennomsyret av resirkulering. Ikke bare i form av panteflasker, men i stor grad av tidligere sketsjer.
Man kan si mye om gjenbruk, men i en tid der vi stadig blir fortalt av bærekraften er veien å gå, leverte Svæverud et viktig budskap: hvorfor skrive nye vitser når de gamle fortsatt får folk til å le?

Som slagordet deres sier: "Nyt oss som vi nyter oss selv”. Og etter en kveld med latter, sketsjer og øl i glasset, kan man vel trygt si at publikum gjorde nettopp det - kanskje til og med litt mer enn det Svæveru' selv hadde regnet med.
Vi gleder oss til jubileum i oktober!
Terningkast: 5